SCP – “Sabih Cangil Prodüksiyon ve Dijital Dağıtım”  2017 yılında butik bir müzik yapım ve dağıtım şirketi olarak kurulmuştur. Uzun yıllarını müziğe vermiş ve piyasaya çıkmış bir çok albümleri bulunan Sabih Cangil ve Tanju Eren tarafından demo yapımı, düzenleme, kayıt, dijital edit, miks, Mfit Mastering, video çekim ve post prodüksiyon hizmeti vermektedir. Sabih Cangil Stüdyosu kuruluş yılı olan 1996’ dan bu yana kesintisiz faal durumdadır ve başlangıçtan bugüne kadar yüzlerce müzik prodüksiyonuna ev sahipliği yapmıştır.  Bu hizmetler ile birlikte prodüksiyon aşamaları  bitmiş olan albümlere dijital dağıtımcılık (spotify, itunes, deezer, tidal, fizy, muud, youtube vb) , sosyal medya desteği, dijital pazarlama hizmetlerini de kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Sabih Cangil

08.05.1960 tarihinde İstanbullu bir ailenin ikinci çocuğu olarak doğdu. İlkokulu 1966 – 1971 yılları arasında Çapa İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi 1971 – 1979 yılları arasında Sankt Georg Avusturya Lisesi’nde, üniversiteyi 1979 – 1986 Yıldız Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde bitirdi.İlkokul yıllarında yarı zamanlı olarak İstanbul Belediyesi Konservatuvarına devam ederek solfej ve piyano eğitimi gördü. Avusturya Lisesi okul korosunda tenor olarak 5 yıl boyunca yer aldı. Koro ile katıldığı yurtiçi ve yurtdışı yarışmalarda birincilik dereceleri aldılar. Ortaokul yıllarında müziğe olan ilgisi ve sevgisi nedeniyle gitar eğitimi aldı. İlk müzik grubu ile ilk konserini 1977 yılında verdi. 1979 yılında grup RA’ ya katıldı ve bu grupla yaptığı çalışmalarla Türkiye’ nin 1981 yılında en iyi on grubu arasına girdi. (Hey Dergisi okuyucu anketi)

1983 yılında henüz üniversite eğitimi devam ederken Turizm Bakanlığı’nın açtığı rehberlik kursu sınavlarını kazanarak Almanca dilinde ülkesel profesyonel turist rehberi olmaya hak kazandı. 1979 yılından beri amatörce sürdürdüğü turizm faaliyetlerine profesyonel rehberlik kokartını aldıktan sonra profesyonel olarak devam etti.
Şu anda turizm faaliyetini rehber olarak, müzik ile ilgili faaliyetlerini ise besteci, yorumcu ve yapımcı olarak devam ettirmektedir.
2006 yılında çıkardığı ‘’içimizdeki pervaneler’’, 2014 yılında çıkardığı ‘’farkındayım’’, 2016 yılında çıkardığı ‘’muaf olalım’’, 2016 yılında çıkardığı “B-SIDE”, 2017 yılında çıkardığı “live tracks” konser albümü ve 2018 yılında çıkardığı “Bu Sefer Böyle Oldu” albümü olmak üzere Türkiye ve Dünya müzik piyasasında 6 albümü bulunmaktadır. Şu anda da konserlerine devam etmektedir.

2017 yılında kurduğu SCP (Sabih Cangil Prodüksiyon ve Dijital Dağıtım) firması ile prodüktörlük, aranjörlük, stüdyo kayıtları ve dijital dağıtımcılık yapmaktadır.
Üye olduğu dernek ve kuruluşlar: İRO (İstanbul rehberler Odası) , TUREB (Turist Rehberleri Birliği), MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği), Sankt Georg Avusturya Liseliler Derneği,

Tanju Eren

1965, Ravensburg doğumlu.
İstanbul Erkek Lisesi, Yıldız Makine Mühendisliği, Boğaziçi Felsefe ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nda okudu.

Klasik müzik eğitiminin ardından Elektrik Gitar, Bass, Klavye, Theremin ve EWI çalmaya başladı.

Kişisel ilgi ve araştırma alanları Quantum Fiziği, Edebiyat, Sinema, Fotoğraf, Felsefe, Sanat Tarihi, Hi-Fi, Sahne ve stüdyo ekipmanları ve 1960-1980 Rock müziğidir

Ultra Magazin adlı Bilim Teknoloji dergisi genel yayın yönetmenliği, Vizyon Postproduction, First Digital ve Grup Production’da non lineer video editör olarak çalıştı.

Kedi Müzik adlı Prodüksiyon şirketi ve Stüdyo’nun 15 yıl ortağı oldu. Bu zaman zarfında “Neredesin Firuze”, “Hacivat Karagöz”, “Şelale” gibi film müzikleri ve Müslüm Gürses, Aylin Aslım, Hepsi gibi sanatçıların albümleri ve sayısız reklam müziği üretildi.

Mirage, Neşenin Kepek Sorunu, Tibet Ağırtan ve Kırık Kalpler, Mavi Sakal, Foma, Sabih Cangil Band, Bluesaint, Gitarizma, Gökalp Baykal Band, ANG, Harakiri Ensemble adlı gruplarda çaldı/çalmaya devam ediyor.

2007 yılında “40” adlı albümünü çıkardı. Bu albümde Tanju Eren bestelerini dönemin önemli yorumcuları Teoman, Erdem Yener, Koray Candemir, Aslı, Aylin Aslım, Nev, Kenan Vural, Tibet Ağırtan seslendirdi.
Mavi Sakal “Yeni…den” albümünün prodüktörlüğünü yaptı.
FOMA grubu ile içinde Apocaliptica’nın da konuk olarak yer aldığı “Albüm” ve “Ağzımda Tabanca” albümlerini çıkardı.
Tanju Eren Orkestrası adıyla tamamen kendi bestelerinden oluşan bir albüm yaptı.
Sabih Cangil’in “Bu sefer de böyle oldu” albümünün mix ve mastering’ini yaptı.
Güldehan Aysan’ın seslendirdiği Sabih Cangil bestesi “Farkındayım” ın ve Sabih Cangil’in “Olmuyor ki” eserlerinin video kliplerini çekti.

Kurucu ortağı olduğu Müşterek Yapım çatısı altında tasarımcı, mimar, sanatçı ve toplulukların da içinde bulunduğu bir yelpazeye 2012 yılından bu yana video, fotoğraf ve belgesel üretimi yapmakta.

Tanınmış müzisyenlere mix ve mastering hizmeti sunmakta.
SCP – Sabih Cangil Prodüksiyon firmasının ortağıdır. Firmadaki görevi prodüktörlük, miks ve mastering işlerinden sorumlu yegane kişidir.