Guitarists of Istanbul – Orient & Occident Basın Bülteni:

 Guitarists of Istanbul – Orient & Occident Basın Bülteni:

Guitarists of Istanbul – Orient & Occident Basın Bülteni:

Tekli adı: Orient & Occident

Sanatçı: Guitarists of Istanbul

“ROCK GİTAR USTALARI ALBÜMÜNÜN İLK TEKLİSİ”

Yapımın kısa hikayesi: Bu albümdeki gitar ustaları uzun yıllardır İstanbul rock piyasasının içinde yer alan duayen müzisyenler. Bu tekli bir parçada 9 ünlü rock gitarcısının katıldığı değerli bir buluşma. Albümün yapım aşaması 14 ay sürdü. Bu projenin yapımcısı da albümde yer alan 9 gitaristten biri olan Sabih Cangil. “Orient & Occident” farklı stüdyolarda kaydedilip SCP stüdyosunda mikslendi ve mastering aşamaları Tanju Eren tarafından yapıldı. Kapak tasarımı: Altan Üze. Tüm fotoğraflar ve videoklip: Emre Taban. Tekli SCP (Sabih Cangil Productions) www.sabihcangilproductions.com tarafından yayımlandı.

Gitar soloları ile parçada yer alan gitaristler: Arif DenizToker, Can Güney, Gür Akad, Hakan Şavklı, Melih Güzel, Paşa Çelik, Sabih Cangil, Tanju Eren, Taylan Dedeoğlu.

Davul: Erhan Akhan

Beste ve Düzenleme: Sabih Cangil.

Destekçilerimiz: Workinton (www.workinton.com), KNC Picks (www.kncpicks.com), Rıfat Kıyıcı, Murat Ersan

Albümün amacı:

Müzik yaşamlarını rock müziğe adamış profesyonel gitaristleri tek bir parçada birleştirerek arşiv niteliğinde bir single yayımlamak ve ülkemizde büyük hayran kitlesi olan bu müzisyenlerin gitar tekniklerini bu yapım ile sunmak.

Sonrası: 31.03.2023 tarihinde yayımlanan “Orient & Occident” 28.04.2023 tarihinde yayımlanacak olan 9 parçalık “Guitarists of Istanbul albümünün ilk teklisi. Albüm ile ilgili basın bültenini size ilerleyen zamanda ayrıca göndereceğiz.  

Tekliyi bu promo linkinden dinleyebilirsiniz: https://promo.theorchard.com/fFFNdc4gxDPeUoPY5F8l

Videoklip: https://youtu.be/l3f7sydYQ4k

Önemli Not: Albümümüz ile ilgilenen tüm basın mensuplarını Mayıs ayının ilk haftası basın tanıtım kokteyline davet edeceğiz. Gelmek istiyorsanız lütfen info@demirdagyayincilik.com adresine bir maigöndermenizirica edeceğiz. Basın kokteyli günü, saati ve yerini size daha sonra bildireceğiz.

Apple Music

Spotify

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir