CENK TARHAN – IT’S A LIE

 CENK TARHAN – IT’S A LIE

Cenk Tarhan

26.08.1971 tarihinde dünyaya geldi. İlkokulu 1978 – 1983 yılları arasında Bursa Setbaşı İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi 1983 – 1989 yılları arasında Bursa Anadolu Lisesi’nde, üniversiteyi 1989 – 1993 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde bitirdi. Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nden Deprem Mühendisliği Yüksek Lisans derecesi ile mezun oldu.

İlkokul yıllarında mandolin ile başlayan müzik merakı ailesinin desteği ile ortaokul ve lise yıllarında gitar ile devam etti. Günümüzde pek çok ünlü rock sanatçısının yetiştiği ve Bursa’nın “Rock City Bursa” olarak tanındığı yıllarda Elit Müzikevi’nin kurucusu Sedat Yıldırım Sarıcı sayesinde rock sahnesi ile tanışan Cenk Tarhan, bu dönemde bas gitara yoğunlaştı. İlk müzik grubu ile ilk konserini 1989 yılında verdi. Crom, Bohem, Blues Band, Gökalp Baykal Band, Mızrak, Sabih Cangil Band gruplarında çalan Tarhan, aynı zamanda birçok sanatçının albümünün kayıtlarına bas gitarı ile katkıda bulundu.

Türkiye’de bilgisayar dünyasının tanınmış simalarından olan, PC World, PC Magazine, Windows & .NET Magazine dergilerinin yayın yönetmenliğini yapan Cenk Tarhan şu anda bir teknoloji portalı olan CHIP Online’ın yayın yönetmenliğini yapıyor. Tarhan’ın Türkiye’de bilgisayar kullanımı üzerine yayınlanmış 13 kitabı bulunuyor. Uzun yıllardır Sabih Cangil Band grubunda bas gitar çalan sanatçı, farklı gruplara sahne ve kayıtlarda bas gitarı ile katkıda bulunmaya devam ediyor.

CENK TARHAN – IT’S A LIE TEKLİSİ BASIN BÜLTENİ:

07 Ağustos 2021 tarihinde Cenk Tarhan’ın “It’s a lie” ismindeki teklisi tüm dijital platformlarda SCP etiketiyle yerini alacak. It’s a lie, günümüzün sosyal medya çılgınlığına eleştirel bir bakış açısı ile yaklaşan, geleneksel yöntemlerle hazırlanmış bir rock parçası. Cenk Tarhan, aslen bir bas gitarist. Uzun zaman boyunca farklı müzisyenlere eşlik eden, şarkılarına ve albümlerine katkıda bulunan sanatçı, İngilizce olarak hazırladığı ilk teklisi ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Beste, düzenleme, tüm enstrümanların çalınması ve kayıt Cenk Tarhan’a ait. Sözler Sabih Cangil – Cenk Tarhan ortaklığı ile yazıldı, vokalde sanatçıya Can Özmen eşlik etti. Vokal kayıt ve editing Sabih Cangil tarafından gerçekleştirildi. Parçanın miks ve mastering işlerini Tanju Eren yaptı.

Yapım Şirketi: SCP ( www.sabihcangilproductions.com )

Mail: info@demirdagyayincilik.com

İlginiz için teşekkür ederiz.

 

Sevgilerimizle…

Apple Music

Spotify

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir