Kudret Diplen’ in ilk teklisi “Filmin Sonu” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 Kudret Diplen’ in ilk teklisi “Filmin Sonu” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Kudret Diplen’in ilk teklisi ‘’Filmin Sonu’’ SCP etiketi ile tüm dijital platformlarda yerine aldı.

Aksak ritimler altına gizlenmiş yenilikçi rock sound ile başlayan şarkı hareketli yapısının ardında derin bir hüzün barındırıyor.

Söz, müzik, tüm enstrümanların kaydı ve mastering çalışmaları tamamen Kudret Diplen tarafından gerçekleştirilen şarkının klip yönetmeni de yine sanatçının kendisidir.

SCP – Sabih Cangil Productions

 

www.sabihcangilproductions.com

Spotify: https://open.spotify.com/album/5CwhIwdDCL8I83hXXq8frE?si=zm8f1kfiSDWoCKks4K9anw

Apple Music: https://music.apple.com/tr/album/filmin-sonu/1549573602?i=1549573607&l=tr

Deezer: https://deezer.page.link/T2wG5tYWsPoP7Hbi6

Fizy: https://fizy.in/jzeaC

Klip için: https://youtu.be/Cknh3-WKY4Q

Kudret Diplen

 05.04.1984 tarihinde İstanbullu bir ailenin ilk çocuğu olarak doğdu.İlk ve orta Yeşilbahar ilköğretim okulunda, liseyi Şenesenevler Anadolu lisesinde okudu. Üniversitede Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünü okurken yarı zamanlı olarak da Kocaeli Üniversitesi konservatuar bölümünde Vurmalı Çalgılar bölümünü bitirdi.Orta okul yıllarında müziğe olan ilgisi arttı ve ilk grubunu kurup ilk konserini 1998 yılında baterist olarak verdi. 2004 yılına kadar gitar ve armoni üstünde çalıştıktan sonra gitarist olarak İLLET grubunu kurdu.2015 yılına kadar aktif olan grup ile 2 EP ve 1 albüm çıkardı.İlk EP’den çıkan Küçük Kız şarkısı 2008 yılında en iyi Türkçe alternatif metal şarkısı seçildi.2018 yılında Nero Forte grubunu kurdu ve 2019 yılında İnziva Bitti albümünü çıkardı.Bu albümde vokal ve tüm enstrümanlar Kudret Diplen tarafından çalınıp kayıt, mix ve mastering işlerini yaptı.2021 itibari ile kendi projesine yönelen Kudret Diplen evli ve 1 erkek çocuk babasıdır.

Instagram:@kudretdiplen

Kudret Diplen

He was born on 05.04.1984 as the first child of a family from Istanbul. He studied at the primary and secondary Yeşilbahar primary school and the high school at Şenesenevler Anatolian High School. While studying Environmental Engineering at Sakarya University at the university, he graduated from Kocaeli University Conservatory Department of Percussion Instruments as part-time. His interest in music increased during his middle school years and he founded his first band and gave his first concert in 1998 as a drummer. After working on guitar and harmony until 2004, he founded the ILLET group as a guitarist. He released 2 EPs and 1 album with the band, which was active until 2015. The first EP’s Little Girl song was selected as the best Turkish alternative metal song in 2008. He founded the Forte group and released the album Retreat Bitti in 2019. In this album, the vocals and all the instruments were played by Kudret Diplen, and he did the recording, mixing and mastering works.

 

Instagram:@kudretdiplen

Apple Music

Spotify

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir