Yalan – Kasamam

 Yalan – Kasamam

Grup Biyografisi

Kasamam bir rock hikayesi 2015 yılında Hayri Ataman ve Nurcan Arat tarafından kurulmuştur . Gruba yeni katılan müzisyenlerin de katkılarıyla kendi söz ve besteleri ağırlıklı olmak üzere, Türkçe rock müzik tarzında parçalar yorumlayan özellikle besteleri soft rock,hard rock, hard’n heavy , blues, pop rock, rock’n roll tarzındadır. Özellikle 1980 lerden melodik altyapı ve rock soundunu tercih eden grup, ticari kaygı gözetmeden yoluna devam etmektedir. Grubun 60’ın üzerinde sözü ve müziği kendine ait bestesi vardır. Grubun tüm eserlerinin bestecisi ve aranjörü olan Hayri Ataman,  vokal, ritim gitar, ve bazı şarkıların sözlerinin yazarı olarak öne çıkmaktadır. Müzik uğraşı dışında asıl mesleği ekonomistlik olan ve uzun yıllar global firmalarda satış alanında yöneticilik yapan Hayri Ataman 8 yaşından itibaren müzikle ilgilenmektedir.
Grubun bestelerinin hemen çoğunun söz yazarlığını ise kardiyoloji alanında bir hekim ve akademisyen olan Prof.Dr.Nurcan Arat yapmaktadır.

Grubun perküsyonisti olarak kuruluşundan beri yer alan Suat Toptaş’ın müziğe ilgisi Hayri Ataman’la küçük yaşlarından bu yana sürdürdükleri yakın arkadaşlıklarına kadar uzanmaktadır. Makine mühendisi olan Suat Toptaş kendi şirketindeki görevleri dışında ritm ve perküsyon konusunda kıymetli ustalarla eğitimlerini halen sürdürmektedir.
Gruba son dönemde katılan Kenan Damar hem klavye hem de back vokal olarak Kasamam ile güçlerini birleştirirken, bir yandan da kendine ait solo projelerini başarıyla  sürdürmektedir.
Bilgisayar programcisi olan Batu Öntürk, grubun kurulduğu günden bu yana bas gitar ve back vokal olarak görev aldığı Kasamam bünyesinde en eski ve sevilen karakterlerinden biri olmuştur.
Kerem Toptaş, grubun yükselişe geçtiği dönemde baterist olarak gruba katılmış ve müzikal alt yapısı ve enerjisiyle grubun projelerine önemli katkı sağlamıştır.
Genç yaşına rağmen çok yakın zamanda yeteneği ile Türkiye’de adından çok söz ettirecek olan Ensar Şirin, gruba  solo gitarist olarak son dönemde katılmış ve gruba ait bir proje olan  birRockhikayesi’ne kendine has tarzı ile kuvvet katan ve en çok destek veren müzisyenlerden biri olmuştur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir