Anlasaydın – Arif

 Anlasaydın – Arif
1)“Değişim müzikle başlar” mottosuyla farklı tarzları müziğinde buluşturarak Türk Müziği’ne farklı bir bakış açısı getirecek olan Arif’in ilk Ep’si “Anlasaydın” SCP Sabih Cangil Productions etiketiyle, dijital platformlarda yayınlanacak.
Müzisyenin; “Geleneksel olanın anlaşılabilir, sade sözlerini ve vurucu ezgilerini, çağdaş müzik anlayışı üzerinden okumaya, ses mühendisliğinin geldiği son nokta üzerinden güçlü bir sound oluşturmaya ve böylelikle yeni bir bütünlük duyurmaya çalıştım”. Dediği Anlasaydın isimli EP’ sine,  ses mühendisliğinde Çağlayan Karagözler destek olurken, M. Cem Çolakoğlu ise Ney üfleyerek destek oldu.
2) “Değişim müzikle başlar” mottosuyla farklı tarzları müziğinde buluşturarak Türk Müziği’ne farklı bir bakış açısı getirecek olan Arif’in ilk Ep’si “Anlasaydın” SCP Sabih Cangil Productions etiketiyle dijital platformlarda yayınlanacak.
Arif’in “Yepyeni bir bakış açısı, müzikal anlamda yoğun arayışların meyvesi” olarak tanımladığı ve söz-müzikleri kendisine ait olan Anlasaydın EP’ si, Elektronik öğelerin, Türkçe sözlerle buluştuğu güçlü bir müzikal çalışma.

Kendi çalışmasının yanı sıra farklı sanatçılarla albüm ve konser çalışmaları yapmış olan Arif, müziğe ailesinin etkisiyle, küçük yaşlarda bağlama ile başladı. Lise yıllarında Rock müziğe yönelerek, basgitara geçti ve kendi bestelerini yaptı. Farklı müzik enstrümanlarını öğrenirken, aile kültürü olan halk müziği ve tasavvuf müziği araştırmalarına da devam etti. Tasavvuf müziği ve halk kültürünü günümüzle harmanlama düşüncesiyle, 2013 yılında ses mühendisi Çağlayan Karagözler’le tanıştı ve ilk  EP’si Anlasaydın için çalışmalara başladı. EP’ ye M. Cem Çolakoğlu Ney üfleyerek destek oldu.
Sosyal medya hesapları:
Twiter:@Arifanlasaydin  Facebook:@Arifanlasaydin   Instagram:@Arifanlasaydin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *